InfoLinkownik informator Niepełnosprawnych

 

InfoLinkownik Informator Niepełnosprawnych

InfoLinkownik Niezbędnik Niepełnosprawnych

 

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg
  • 004.jpg
  • 005.jpg
  • 006.jpg
  • 007.jpg
  • 008.jpg
  • 009.jpg
A A A

Geneza InfoLinkownika

W pewnym sensie moje, dorosłe nawet mocno dorosłe życie zaczęło się od nowa. Dokładniej od chwili kiedy dotarło do mnie, że stałem się niepełnosprawny.

Moje dotychczasowe pasje w tym i praca zostały poza zasięgiem. Utrata stabilizacji i pustka w jakiej się znalazłem była mocno deprymująca. W końcu pogodziłem się z myślą, że muszę zmienić rodzaj pracy.

Jednak trzeba się wziąć z codziennością za bary i znaleźć swoje nowe miejsce. Ok. tylko jak to zrobić? Jak i gdzie znaleźć informację o uprawnieniach jakie nabywa świeżo upieczony niepełnosprawny? Gdzie ma szansę na zdobycie nowych umiejętności i jak zdobyć potrzebne fundusze na, chociażby, komputer? Jak znaleźć pracę i czy będzie ona wykonalna przy danej niepełnosprawności i czy pracodawca nie okaże się zwykłym naciągaczem?

Słowem przed człowiekiem stają setki niewiadomych i problemów. Wiele godzin spędzonych z nosem w monitorze komputerowym w poszukiwaniu jakiejkolwiek placówki prowadzącej programy skierowane do niepełnosprawnych. W końcu tak mi się przynajmniej zdawało, znalazłem drogę powrotu do aktywności. Skończyłem kilka kursów dla niepełnosprawnych, tak „uzbrojony” w kilka nowych świadectw udałem się na podbój rynku pracy.

Optymizm powoli z czasem gasł. Szala goryczy ale i czarnego humoru z hukiem opadła kiedy to mnie warszawiakowi z dysfunkcją narządu ruchu ograniczającą znacznie możliwości komunikacyjne, zaproponowano pracę w … Olsztynie.

Po pewnym czasie okazało się, że podobne do moich doświadczenia z odnalezieniem swego nowego miejsca w społeczeństwie dotyczą wielu osób, a ja mogę im pomóc.

Wtedy powstał zarys pomysłu o zgromadzeniu w jednej witrynie internetowej maksymalnie wielu informacji o miejscach i adresach instytucji działających dla osób niepełnosprawnych, z możliwie największej ilości dziedzin życia poczynając od leczenia i terapii, poprzez miejsca darmowych porad prawnych, ośrodków nauki jazdy dla niepełnosprawnych, aż po strony hobbystyczne.

Media społecznościowe nie zastąpią pełnej informacji z własnej strony

Zamiast "ucieczki" przed kosztami na media społecznościowe i niewiele dające "polubienia" może warto znaleźć tańszą, ale pomocną klientowi firmę hostingową.  Jako  autor InfoLinkownika i większości związanych z nim problemów, z czystym sumieniem mogę polecić hosting na Webd.pl gdzie za niewysoką cenę otrzymacie Państwo miejsce na serwerze, a w razie problemów zawsze solidną pomoc. Poniżej link na stronę Webd.pl

http://webd.pl/