InfoLinkownik informator Niepełnosprawnych

 

InfoLinkownik Informator Niepełnosprawnych

InfoLinkownik Niezbędnik Niepełnosprawnych

 

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg
  • 004.jpg
  • 005.jpg
  • 006.jpg
  • 007.jpg
  • 008.jpg
  • 009.jpg
A A A


Wydawało mi się, że jest nieistotne kto i dlaczego wymyślił serwis InfoLinkownik Informator Niepełnosprawnych. Istotne, że prowadzi stronę, poszerza jej zakres i zasięg. Tymczasem okazało się, że brak takiej Informacji jest mankamentem portalu, no cóż jeśli tak to niniejszym poprawiam ten błąd.
Nazywam się Piotr Wittenberg mam lat 50+, od 2003 roku jestem niepełnosprawnym rencistą. Korzenie mojej niepełnosprawności sięgają do czasu kiedy zaczęła się największa z moich pasji życiowych jaką była praca przy konserwacji ceramiki archeologicznej. Jak często bywa w życiu, do pracy trafiłem przypadkiem i na chwilę bo „czekała” na mnie Akademia Medyczna.

Tymczasem chwila trwała 25 lat i zaważyła na całym moim życiu. Pierwsze najlepsze 8 lat to Muzeum Historyczne Miasta Stołecznego Warszawy dział Archeologiczny praca ze wspaniałymi życzliwymi ludźmi, którzy nauczyli mnie szacunku dla zniszczonych zabytków i cierpliwości w pracy z nimi. Niestety, w którymś momencie wymyśliłem sobie, że powinienem rozszerzyć swoje umiejętności, zakres (wiek) zabytków i zmieniłem miejsce pracy. To była najgłupsza zawodowa decyzja w życiu. Niczego sensownego o konserwacji ceramiki nie nauczyłem się, a fatalna wymuszona pozycja przy stołach preparatorskich doprowadziła mnie do niepełnosprawności ruchowej i wymiany stawów biodrowych na endoprotezy w wieku 46 lat. Rok 2003 , kluczowy dla mnie okres, wówczas zbuntowany kręgosłup odmówił współpracy i na początku 2004r. musiałem uznać swoją niepełnosprawność.

Zaczęły się poszukiwania metod i środków powrotu do aktywnego życia. Poszukiwania informacji kto, gdzie i kiedy prowadzi szkolenia dla osób niepełnosprawnych. I równie istotne, na tym etapie zdobywanie informacji o uprawnieniach osoby niepełnosprawnej, gdzie można uzyskać odpowiednie dokumenty np. kartę parkingową, legitymację niepełnosprawnego i orzeczenie o niepełnosprawności.

Uzbrojony w nowe umiejętności i świadectwa zyskanych umiejętności uznałem, że już mogę z powodzeniem szukać pracy, tu niestety poszło gorzej, wprowadzałem swoje CV do wielu portali zajmujących się pośrednictwem pracy. Kilka razy nawet udało mi się ją znaleźć, jednak wkrótce boleśnie się przekonywałem, że między chęciami, teorią, a fizycznymi możliwościami wykonania pracy jest ogromna różnica.

Efektem doświadczeń z tamtego okresu jest InfoLinkownik Informator Niepełnosprawnych.

Piotr Wittenberg

Piotr Wittenberg

e-mail: kontakt z autorem

 

Media społecznościowe nie zastąpią pełnej informacji z własnej strony

Zamiast "ucieczki" przed kosztami na media społecznościowe i niewiele dające "polubienia" może warto znaleźć tańszą, ale pomocną klientowi firmę hostingową.  Jako  autor InfoLinkownika i większości związanych z nim problemów, z czystym sumieniem mogę polecić hosting na Webd.pl gdzie za niewysoką cenę otrzymacie Państwo miejsce na serwerze, a w razie problemów zawsze solidną pomoc. Poniżej link na stronę Webd.pl

http://webd.pl/